Darbo laikas:

Grėsvis (Kalmia)

Tai vidutinio aukščio, 2-3m, platūs krūmai, retai iki 10 m medeliai. Yra žemaūgių (30-50 cm) formų. Žiedai- balti, nuo šviesiai iki tamsiai rožinių, šviesiai alyvinių, susitelkę į pusrutuliškų kekių žiedynus.
Grėsvis (Kalmia)

Grėsvis skirstomas:

  • Plačialapis grėsvis (Kalmia latifolia)
  • Siauralapis grėsvis (Kalmia angustifolia)

Plačialapis grėsvis– iki 2-3 m aukščio visžalis krūmas arba medelis. Lapai žvilgantys, 4-10 cm ilgio, ovalūs. Žiedai susitelkę į pusrutuliškas, liaukingais plaukeliais apaugusias 5-12 cm skersmens kekes. Jų vainikėliai- plačios taurelės formos. Žydi birželio- liepos mėnesiais. Mūsų klimato sąlygomis lepi, priežiūra panaši į rododendronų, žiemai prisengiant eglišakiais. Vieta- pusiau pavėsis.

Siauralapis grėsvis– iki 1-2m aukščio ir 1,5 pločio vižlais krūmas. Lapai po 3, nuo 2-6 cm ilgio. Žiedai iki 1,5 cm skersmens, plačios taurės formos. Žydi birželio- liepos mėnesiais 3-4 savaites. Vieta- saulėta, pusiau šešėlis .

Dauginami sėjant arba šakninėmis atžalomis, auginiais ir skiepais. Jaunus, gležnus augalus žiemai reikia pridengti.

Grėsviai (kalmijos) sodinami pavasarį ir rudenį. Substratas ruošiamas iš aukštapelkių durpių ir komposto (3:1). Duobė kasama 3 kartus didesnė, nei šaknys. Grėsvių šaknys, kaip ir rododendronų, paviršutinės. Dirvos pH turi būti ~5.

DėmesioAugalai turi stiprių toksinių savybių ir naudojami farmacijos pramonėje.

Darbo laikais:

Mes naudojame slapukus savo svetainėje, kad suteiktume jums tinkamiausią patirtį prisimindami jūsų pageidavimus ir pakartotinius apsilankymus. Spustelėdami „Priimti“ sutinkate naudoti VISUS slapukus.