Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Lantana amerikinė (Lantana camara)

Ankstesnius, neaiškios formos krūmus, keičia ampelinės veislės grakštūs medeliai arba vienmečiai krūmeliai auginami krepšeliuose ar lauko balkonuose. Lantanos auga greitai. Iš lapų pažastų pasirodo nauji žiedynai, 3-5cm skersmens skėtis iš daugybės smulkių žiedelių. Laikui einant, šoniniai žiedeliai tamsėja, todėl žiedyno viduriukai šviesesni. Prieš orų atšalimą lantanas reikia nugenėti ir sunešti į patalpas, kol dar nepradėtas šildymo sezonas. Šalnų pakastos šakelės numeta lapus, bet sumedėjusios šakutės lieka gyvibingos. Tinkamiausia vieta lantanoms žiemoti 10-15 ˚C ir šviesi patalpa. Žiemoja ir šiltai (18-20˚C), tik reikia dažnai purkšti vandeniu ir papildomai apšviesti, tada lantanos gali žydėti visus metus.
Lantana amerikinė (Lantana camara)

Nepalankiausia vieta žiemoti- tamsus ir šiltas kambarys.

Lantanos persodinamos kovo ir balandžio mėnesiais. Tuo metu jos ir genimos- iškarpomi silpni ir labai tankūs ūgliai, patrumpinamos šakų viršūnėlės. Gegužės mėnesį lantanos išnešamos į lauką, parenkant šiltą užuovėją.

Vasarą lantanas reikia laistyti gausiai, didelius vazonus- ryte ir vakare. Tręšti reikia kas dvi savaites kompleksinėmis trąšomis.

Lantanos žydi gausiai, tamsiai žalia laja atrodo tarsi nusėta geltonais, rausvais arba oranžiniais taškais.

Dirva- kompostinė žemė ir jos mišiniai su durpėmis. Vazonai turi būti pakankamai dideli, nes per mažuose lantanos prastai žydi.

Darbo laikais:

Mes naudojame slapukus savo svetainėje, kad suteiktume jums tinkamiausią patirtį prisimindami jūsų pageidavimus ir pakartotinius apsilankymus. Spustelėdami „Priimti“ sutinkate naudoti VISUS slapukus.