Darbo laikas:

Lantana amerikinė (Lantana camara)

Ankstesnius, neaiškios formos krūmus, keičia ampelinės veislės grakštūs medeliai arba vienmečiai krūmeliai auginami krepšeliuose ar lauko balkonuose. Lantanos auga greitai. Iš lapų pažastų pasirodo nauji žiedynai, 3-5cm skersmens skėtis iš daugybės smulkių žiedelių. Laikui einant, šoniniai žiedeliai tamsėja, todėl žiedyno viduriukai šviesesni. Prieš orų atšalimą lantanas reikia nugenėti ir sunešti į patalpas, kol dar nepradėtas šildymo sezonas. Šalnų pakastos šakelės numeta lapus, bet sumedėjusios šakutės lieka gyvibingos. Tinkamiausia vieta lantanoms žiemoti 10-15 ˚C ir šviesi patalpa. Žiemoja ir šiltai (18-20˚C), tik reikia dažnai purkšti vandeniu ir papildomai apšviesti, tada lantanos gali žydėti visus metus.
Lantana amerikinė (Lantana camara)

Nepalankiausia vieta žiemoti- tamsus ir šiltas kambarys.

Lantanos persodinamos kovo ir balandžio mėnesiais. Tuo metu jos ir genimos- iškarpomi silpni ir labai tankūs ūgliai, patrumpinamos šakų viršūnėlės. Gegužės mėnesį lantanos išnešamos į lauką, parenkant šiltą užuovėją.

Vasarą lantanas reikia laistyti gausiai, didelius vazonus- ryte ir vakare. Tręšti reikia kas dvi savaites kompleksinėmis trąšomis.

Lantanos žydi gausiai, tamsiai žalia laja atrodo tarsi nusėta geltonais, rausvais arba oranžiniais taškais.

Dirva- kompostinė žemė ir jos mišiniai su durpėmis. Vazonai turi būti pakankamai dideli, nes per mažuose lantanos prastai žydi.

Darbo laikais:

Mes naudojame slapukus savo svetainėje, kad suteiktume jums tinkamiausią patirtį prisimindami jūsų pageidavimus ir pakartotinius apsilankymus. Spustelėdami „Priimti“ sutinkate naudoti VISUS slapukus.