Darbo laikas:

Orchidėjų (Phaelaenopsis) persodinimas

Persodinkite orchidėjas (Phaelaenopsis) kai jos „lipa“ iš vazonėlio. Pasirinkite persodinimo laiką, kai žydėjimas baigiasi ir pradeda augti šaknys. Nukirpkite stiebą su žiedynu netoli nuo pagrindo, galite jį dar pamerkti. Iškelkite augalą iš vazonėlio ir nupurtykite didesnę dalį žievės komposto. Jei augalas persodintas prieš keletą metų, kompostas gali būti pradėjęs irti, tokį kompostą pašalinkite. Naudodami aštrų sekatorių ar žirkles, pakirpkite šaknis apie 10 cm. Sveikos šaknys yra baltos, žalsvos, „pilnos“. Rudas, susitraukusias šaknis ir mirusius lapus pašalinkite.
Orchidėja (Phaelaenopsis)

Įdėkite augalą į vazonėlį, laikydami apiberkite žievės kompostu. Orchidėjos (Phaelaenopsis) gerai auga skaidriuose vazonėliuose, tačiau tai nėra būtina. Pasirinkite bet kurį vazonėlį, kuriame yra užtektinai drenažinių skylučių.

Įsitikinkite, kad komposto yra užtektinai, truputi žemiau vazonėlio viršaus. Pasižymėkite persodinimo datą. Naudojant skaidrų vazonėlį galėsite stebėti augalo šaknis ir jo būseną.

Laistykite kartą į 1-2 savaites ir apipurkškite kompostą, kad paskatintumėte šaknų augimą.

Darbo laikais:

Mes naudojame slapukus savo svetainėje, kad suteiktume jums tinkamiausią patirtį prisimindami jūsų pageidavimus ir pakartotinius apsilankymus. Spustelėdami „Priimti“ sutinkate naudoti VISUS slapukus.