Darbo laikas:

Chrizantemos (Chrysanthemum)

Žinoma 160 chrizantemų rūšių ir daugiau kaip 10 000 veislių įvairiausių formų ir daugybės neįprastų spalvų žiedais. Žydi rudenį baltais, rožiniais, gelsvais, geltonais, kreminiais ir t.t. spalvos žiedais.
Chrizantemos (Chrysanthemum)

 

Pagal žydėjimo laiką chrizantemos skirstomos į: ankstyvąsias (pražysta rugsėjo mėn), vidutinio vėlyvumo (spalio pabaigoje), vėlyvosios (lapkričio pradžioje).

Įšaknydintus chrizantemų daigus nuo gegužės iki liepos vidurio reikia persodinti į atskirus vazonėlius. Po 1-1,5 mėn vėl persodinami į didesnius vazonėlius. Į didesnius vazonus galima sodinti ir po 2-3 chrizantemų daigus.

Saulėtu, karštu laikotarpiu chrizantemos laistomos kiekvieną dieną, o apsiniaukusiu, vėsiu oru- rečiau, pagal poreikį. Vandens temperatūra 18-20 ˚C. Laiku nepalaisčius, intensyvaus augimo metu sumedėja stiebai ir žiedai susidaro smulkesni, menkesni. Krūmeliai būna netvirti, išsikraipę.

Augančioms chrizantemoms reikalinga 15-17˚C temperatūra, vystantis žiedpumpuriams 14-16˚C, pradėjus skleistis žiedams iki 10-12˚C. Esant didesnei temperatūrai chrizantemos ištysta, kereliai būna nekompaktiški, o žiedai- išblukusių  spalvų, apvytę.

Smulkiažiedes, stambiažiedes ir pusiau stambiažiedes chrizantemas gali formuoti visą vasarą, iki rugpjūčio vidurio. Formuojama chrizatemoms išleidus 5-6 lapelius, nugnybiant viršūnes, kad kereliai augtų kompaktiški. Gegužės mėnesį pasodintas chrizantemas tenka skabyti iki 5 kartų.

Chrizantemos tręšiamos po sodinimo praėjus savaitei (0,15% kalcio salietros tirpalu). Vėliau kas 3-5 dienos kompleksinėmis trąšomis.

Po žydėjimo stiebai nupjaunami, virš šaknų kaklelių paliekant 5-6 galiukus ir persodinami į didesnius vazonus su durpių substratu.

Šalčiui atsparių veislių chrizantemoms, kurios žiemoja lauke, patrumpinami stiebai. Jas galima palikti gėlyne ar pasodinti su vazonais į žemę, papildomai apkaupiant žemėmis. Pašalus mulčiuojama durpėmis arba pjuvenomis, apdengiama eglišakėmis. Žiemą, užejus didesniems šalčiams, galima uždengti medinėmis dėžutėmis.

Šalčiui jautresnes chrizantemas su vazonais suneškite į vėsų rūsį ar kitą patalpą, kur temperatūra yra 1-4˚C.

Darbo laikais:

Mes naudojame slapukus savo svetainėje, kad suteiktume jums tinkamiausią patirtį prisimindami jūsų pageidavimus ir pakartotinius apsilankymus. Spustelėdami „Priimti“ sutinkate naudoti VISUS slapukus.