Darbo laikas:

Kilimėliai saulėkaitoje

Sunkios žemės nemėgsta nemažai augalų. Žemi aubrečių (Aubrieta) kupsteliai sodinami ir alpinariumuose, ir prie takų, ir gėlynų pakraščiuose. Jei norite, kad šis augalas užpildytų didesnius plotelius, netrukdykite jam plėstis. Nesunku dauginti kero dalimis. Gegužės mėnesį aubretės žydi labai gausiai - per rausvus, raudonus ar violetinius žiedelius nesimato lapelių. Patraukli pilkalapė besidriekianti gėlė yra pūkuotoji glažutė (Cerastium tomentosum). Dirvai ji dar nereiklesnė nei aubretė. Galima auginti su bet kokiais alpinariumo augalais. Lėčiau plinta ir mažesniems ploteliams apželdinu tinka sauleniai (Helianthemum hybrida).
Vybornų medelynas - Kilimėliai saulėkaitoje

Išvesta nemažai veislių, žydinčių geltonais, oranžiniais, raudonais, rausvais ir baltais žiedais. Mėgstantys kvapius ir nereiklius augalus nepamirš čiobrelių (Thymus). Jų žinomos kelios rūšys. Čiobrelių galite pasisėti ar parsinešti ir pasisodinti kelis kupstelius iš laukų. Medumi kvepiantis kilimėlis privilios daug drugelių ir bičių.

Saulėtoje vietoje, trąšioje dirvoje klesti ylalapiai flioksai (Phlox subulata). Jų žiedai balti, rausvi, raudoni, šviesūs mėlyni. Gali uždengti didokus žemės plotus. Labai gražu, kai susipina kelių spalvų augalai.

Skurdžiausiose ir sausiausiose žemėse augs daugybė šilokų (Sedum). Derindami rūšis skirtingų spalvų lapais ir žiedais sukursite nepaprastai spalvotą kilimą. Jo laistymą, tręšimą ir priežiūrą galite pamiršti.

Dauguma smulkučių kiliminių augalėlių nepakenčia perdžiūvusios, įkaitusios žemės.

Drėgnose ir atvirose vietose gražiai driekiasi šliaužiančioji šilingė (Lysimachia nummularia). Lapų pažastyse susiformavę geltoni žiedai pražysta birželio-liepos mėnesiais. Želdynuose sodinama šios šilingės geltonlapė forma (L. nummu¬laria f. aurea). Jai parenkama atvira vieta, nes šešėlyje lapai pažaliuoja. Labai gražiai dera su neaukštais dekoratyviniais krūmais.

Įkaitusios žemės nepakenčia ir uolaskėlės (Saxifraga). Tai žemi aukštikalnių augaliukai, sudarantys į samanas panašius kupstelius. Tik apvalialapės uolaskėlės (S. urbium) lapeliai stambesni, sudaro skrotelę. Uolaskėlės- labai tvarkingi, per daug į šalis neplintantys augalėliai. Juos būtina persodinti ar maždaug kas treji metai pakeisti naujais. Gali augti ir šviesiame pusšešėlyje.

Darbo laikais:

Mes naudojame slapukus savo svetainėje, kad suteiktume jums tinkamiausią patirtį prisimindami jūsų pageidavimus ir pakartotinius apsilankymus. Spustelėdami „Priimti“ sutinkate naudoti VISUS slapukus.