Darbo laikas:

Kuo naudingi linai?

Pluoštas ir audiniai. Iš linų stiebu gaminamas puikus pluoštas. Šis procesas nuo amžių yra panašus, nors technologija ir keitėsi. Pirmiausiai nuo augalų pašalinami vaisynai, vėliau stiebai mirkomi ir sutrinami (minkštinami) tam, kad nuimti nuo pluošto kietą dangalą (linų spalius). Pluoštas iššukuojamas ir suverpiamas.
Vybornų medelynas - Kuo naudingi linai?

Iš verpalų audžiamos lininės drobės- patvarios, nesukeliančius alergijų ir nesielektrinančios; dėvint iš šių drobių pasiūtus drabužius nekaistama, jie vėsina karštomis vasaros dienomis. Iš lininio pluošto taip pat gaminamos lininės virvės, siūlai ir net popierius, o atliekos (pakulos) naudojamos plyšių sandarinimui.

Valgomi, techniniai riebalai. Iš linų sėklų spaudžiamas aliejus, kuris naudojamas ne tik maistui, bet ir pokosto bei langų glaisto gamyboje. Linų išspaudos yra vertingas pašaras gyvuliams.

Vaistai. Linų sėklos (t.y. linų sėmenys) užpiltos vandeniu išskiria gleivėtą skystį, kurį geriant pagerėja virškinamojo trakto veikla. Linų sėmenys vartojamos esant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos uždegimui ir ilgalaikiam vidurių užkietėjimui. Linų aliejus veikia odą skatindamas regeneraciją.

Kosmetikos priemonė. Šaltai spaudžiamas linų aliejus turi visą kompleksą naudingųjų medžiagų, vitamino F. Kosmetikos gamintojai juo papildo įvairius kosmetinius gaminius: kremus, kaukes, balzamus, šampūnus ir lakus plaukams.

Darbo laikais:

Mes naudojame slapukus savo svetainėje, kad suteiktume jums tinkamiausią patirtį prisimindami jūsų pageidavimus ir pakartotinius apsilankymus. Spustelėdami „Priimti“ sutinkate naudoti VISUS slapukus.