Darbo laikas:

Storalapiai

Krūmelio pavidalo storalapiai pražysta kambario sąlygomis, kai užauga iki 80 cm aukščio. Jie žydi nuo ankstyvo pavasario iki rudens. Smulkialapės storalapių rūšys ir Crassula falcata pražysta pavasarį, jei gauna daug saulės šviesos. Storalapiai yra atsparūs grybelinėms ligoms. Daug žalos padaro kenkėjai, kurie apsigyvena ant lapų, ūglių, ir siurbia iš jų sultis. Prieš kenkėjus yra naudojami įvairūs cheminiai preparatai, skirti kambarinių gėlių apsaugai. Saulė ir šiluma. Storalapiai geriausiai auga ir nusidažo ryškia spalva pastatyti prie pietinės pusės lango. Kai kurias rūšis galima pastatyti truputį toliau nuo jo, bet tada augalo lapai bus mažesni ir neteks sidabriško ar rausvai rudo atspalvio, taps žali.
Vybornų medelynas - Storalapiai

Derlingas dirvožemis. Vegetacijos laikotarpiu, t.y. nuo kovo pabaigos iki rugsėjo, augalai auga labai sparčiai, reikia derlingo dirvožemio. Tinka kambarinėms gėlėms naudojamas universalus dirvožemis su žvyro priemaiša (santykiu 2:1), gerai praleidžiantis vandenį.

Reguliarus laistymas. Storalapiai laistomi sistemingai, bet ne per gausiai – taip, kad viršutinis dirvožemio sluoksnis vazone visada būtų sausas. Vandenį geriausiai pilti į dubenėlį, kuriame stovi vazonas, kad augalo šaknys jo paimtų tiek, kiek reikia. Dėmesio! Per didelis vandens kiekis gali sukelti šaknų ir stiebo puvimus.

Žiemojimas šiltai. Žiemos metu storalapius laikome šviesioje 18°C temperatūros patalpoje. Laistyti reikia kuo mažiau (retkarčiais augalai palaistomi, kad neperdžiūtų). Vis dėlto storalapiai nelabai gerai ištveria žiemą – jie ištįsta ir išretėja. Pavasarį jų ūgliai nupjaunami, kad augalai galėtų išsišakoti. Taip pat storalapiai apkarpomi, kai su amžiumi ima nykti apatiniai lapai.

Dauginimas. Storalapius geriausiai dauginti jaunų ūglių ar lapų auginiais (abiejų tipų auginiai sodinami drėgname smėlyje). Taip pat juos galima dauginti sėklomis, tačiau šis būdas yra sunkesnis, nes sudėtingesnė mažų augalėlių priežiūra, reikia gana ilgai laukti, kol augalai paaugs.

Darbo laikais:

Mes naudojame slapukus savo svetainėje, kad suteiktume jums tinkamiausią patirtį prisimindami jūsų pageidavimus ir pakartotinius apsilankymus. Spustelėdami „Priimti“ sutinkate naudoti VISUS slapukus.