Darbo laikas:

Vienmečiai ir dvimečiai augalai

Vienmetis augalas sudygsta iš sėklų, pražysta, peržydi ir sunyksta per vienerius metus. Atsparūs šalčiui vienmečiai augalai nebijo šalnų todėl pavasarį gali būti sėjami atviroje dirvoje, kai tik įmanoma ją paruošti, o kai kada ir rudenį. Tai ne vienintelis būdas atspariems šalčiui vienmečiams dauginti- kai kurie žmonės namuose išsiaugina sėjinukų ar jų įsigyja. Tokie sėjinukai į sodą atkeliauja gegužės mėnesį.
Vybornų medelynas - Vienmečiai ir dvimečiai augalai

Šilumą mėgstantys vienmečiai augalai neištveria šalnų todėl tenka laukti laiko, kai jų jau visiškai nebebūna. Tai reiškia, jog žydėjimo laikotarpis labai sutrumpėja. Dėl šios priežasties šilumą mėgstantys vienmečiai augalai dažniausiai dauginami sėjinukais. Sėjama uždarose patalpose, daigeliai pridengiami stiklu, vėliau, gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje, perkeliami į atvirą dirvą.
Atsparūs šalčiui dvimečiai augalai sėjami vasarą, pirmaisiais metais išaugina stiebus ir lapus, antraisiais pražysta. Peržydėję jie nunyksta. Dažniausiai jais apsodinami pakraščiai, puošiami gėlynai ar sodinama į dideles talpas.

Darbo laikais:

Mes naudojame slapukus savo svetainėje, kad suteiktume jums tinkamiausią patirtį prisimindami jūsų pageidavimus ir pakartotinius apsilankymus. Spustelėdami „Priimti“ sutinkate naudoti VISUS slapukus.